SALININKŲ BENDRUOMENĖ

APIE SALININKŲ BENDRUOMENĘ

   Salininkų bendruomenės asociacijos valdybos nariai, iš kairės į dešinę, Vilius Nalivaika, Giedrius Žėkas, Jovita Einikienė, Evalda Simaitienė, Zbignev Strumila, pirmininkė Ramutė Nalivaikienė.

Vilnius yra viena iš kelių Europos sostinių, esančių kryžkelėje tarp Vakarų ir Rytų, Pietų ir Šiaurės. Tokia išskirtinė padėtis lemia ne tik architektūrinių stilių įvairovę, bet ir miesto dvasią.  

Salininkai – Vilniaus miesto dalis, esanti 7 km į pietus nuo miesto centro ir ribojasi su Tarptautiniu Vilniaus oro uostu. Čia gyvena apie 10 tūkstančių gyventojų.

Salininkų (lenk. Soleniki) kaimas ir dvaras iš istorinių dokumentų žinomas XVI amžiuje, o sklaidant didikų dinastijų geneologiją, užuomazgų galima rasti ir XIV amžiuje.  Nuo XVII a. iki  XIX a. Salininkų dvaras susijęs su Gorecki gimine. 1828 m. Antonis Gorecki, kariškis ir poetas, 1830–1831 m. laisvės kovų dalyvis, emigravęs į Paryžių, sudarė sutartį su Vilniaus karmelitais dėl pamaldų laikymo dvare. Jo sūnus Tadeuš Gorecki, dailininkas, vedęs A. Mickevičiaus dukrą. Šio žymaus dailininko keli darbai eksponuojami Lietuvos dailės muziejuje. Antroji XIX amžiaus pusė Salininkus sieja su Vrublevskių gimine. Dar ir šiandien yra išlikę dvaro akcentai – tvenkiniai ir svirnas, kuris pastatytas 1785 m., šiuo metu yra kultūros paveldo vertybė.

Salininkuose veikia lopšelis – darželis, gimnazija, biblioteka, paštas, ambulatorija, svečių namai, kelios parduotuvės, planuojama pastatyti bažnyčią, bendruomenės namus, sporto kompleksą, įkurti parką, Melioratorių muziejų, pažintinį dviračių - pėsčiųjų taką ir kt.

Salininkų bendruomenės asociacija (toliau tekste – SBA) yra viena iš Vilniaus miesto, Naujininkų seniūnijoje, esančių ir aktyviai veikiančių bendruomenių, subūrusi Salininkų teritorijoje gyvenančius vilniečius. Salininkuose darniai gyvena, dirba ir sutaria įvairių tautybių žmonės: lietuviai, lenkai, rusai, baltarusiai ir kt.

Salininkų bendruomenės asociacija, kaip juridinis asmuo, pradėjo veikti nuo 2004 m. spalio mėnesio, nuo 2011 m. – Vilniaus bendruomenių asociacijos narė. SBA atstovauja valdyba iš 7 narių, jai vadovauja pirmininkas.

Salininkų bendruomenė aktyviai bendradarbiauja su Seimo nariais, miesto savivaldybe, Lietuvos kariuomenės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir policijos pareigūnais, palaiko draugiškus ryšius su kitomis Vilniaus miesto, Lietuvos ir užsienio bendruomenėmis, teikia įvairiapusišką pagalbą salininkiečims, daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo užimtumui bei kokybiškam laisvalaikio praleidimui, kuria naujas ir puoselėja jau esamas tradicijas Salininkuose.

SBA organizuoja sporto ir kultūros renginius: Kalėdų eglės įžiebimo šventę, sniego senių lipdymo varžybas „Žiemos smagumai“, sodinukų ir dekoratyvinių augalų mugę „Salininkų pavasaris“ ir  rudens šventę „Pasitikime rudenį Salininkuose“. Šventėse dalyvauja nusipelnę šalies ir užsienio muzikantai, estrados dainininkai, chorai, ansambliai, sporto meistrai. Gyventojai skatinami kurti ir puoselėti gyvenamąją aplinką, todėl vasaros metu vyksta gražiausiai besitvarkančiųjų apžiūros, o nugalėtojams įteikiamos nominacijos „Gražiausioji sodyba, sodas, daugiabučio namo kiemas“. Pagerbiami aktyviausieji bendruomenės nariai. Visada į renginius susirenka gausus būrys vaikų ir jaunimo, senjorų bei miesto svečių.

Rėmėjų pagalba, asociacija leidžia laikraštį „Salininkų bendruomenė“, kuriame pristatomos Salininkų naujienos, bendruomenės veikla. Ne vienerius metus veikia bendruomenės nario Arūno Silicko sukurta internetinė svetainė www.salininkai.eu, Salininkų bendruomenė prieinama ir facebook-o tinkle.

SBA iniciatyva, padedant gyventojams ir įmonėms, Salininkuose pastatyta skulptūra „Viltis“ (aut. prof. Tadas Baginskas) - bendruomeniškumo ir pilietiškumo simbolis.

Salininkų bendruomenė - atvira bendradarbiavimui su kitomis bendruomenėmis, visuomeninėmis organizacijomis, akademiniu jaunimu, įstaigomis ir įmonėmis kultūros ir sporto bei sveikatingumo, vaikų ir jaunimo užimtumo temomis.

Kurkime drauge šventes, vasaros stovyklas, plenerus, seminarus, susitikimus, pasidalinkime gerąja patirtimi.

 

Salininkų bendruomenės asociacijos pirmininkė Ramutė Nalivaikienė

 

 

Kontaktai:

Salininkų bendruomenės asociacija

Dusinėnų g. 5, LT – 02202 Vilnius, Lietuva

Tel. + 370 - 614 551 33

El. paštas. ramunali@gmail.com