2011 spalis  Maršrutinis taksi Nr. 71

2011 spalio 28 d.

 Gautas Vilniaus miesto savivaldybės atsakymas

 

 

2011 spalio 6 d.

Bendruomenė jau ėmėsi darbo – parengėm raštą parašam rinkti, derinam su savivaldybės atsakingais darbuotojais susitikimo laiką ir vietą. Apie tai bus pranešta vėliau.

 Ramutė Nalivaikienė

Salininkų bendruomenės asociacijos pirmininkė

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamentas, atsakydamas į 2011 m. spalio 6 d. gautą raštą, informuoja, kad maršrutinių taksi vežėjui UAB „Transrevis" su kuriuo pasirašytos sutarties galiojimas baigiasi 2011 m. gruodžio 31d., išsiųstas pasiūlymas dėl sutarties pratęsimo iki 2013 m. sausio 1 d. Pabrėžtina, kad 71 Nr. maršruto trasos koreguoti nenumatoma.

Atsižvelgdami į prašymą dėl viešojo transporto paslaugų teikimo galimybių aptarimo, artimiausiu metu susisieksime su Jūsų nurodytu kontaktiniu asmeniu.

 

DĖL KONKURSO 71 MARŠRUTUI PASKELBIMO IR SUSITIKIMO ORGANIZAVIMO 

2011 spalio 4 d.

 

Laba diena,

esu iš Salininkų, ir mane kaip ir daugelį besinaudojančių viešuoju transportu pribloškė žinia apie 71 mikroautobuso panaikinimą. Mes abu su vyru kasdien juo važinėjamės į darbą ir grįžtam namo... Abu dirbam centre, tai jokių persėdimų nebereikia. Manau, tokių žmonių yra labai daug, mikriukai važiuoja pilni ryte kas 8 min... Matau, kaip žmonės atvažiuoja iki „Maximos“ ir tik ten kas nors atvažiuoja jų pasiimti mašina, pastebimai sumažėjo ir kamščių ryte, manau visiems tai ne paslaptis, koks išsigelbėjimas buvo šis maršrutas - ir vaikai, ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės, visi taupydami laiką ir sveikatą juo naudodavosi. Sunku dabar beįsivaizduoti, kaip reikės žiemą grūstis į perpildytus autobusus, kurie važiuoja kas pusvalandį, vos ne valandą dardėti iki stoties, o tada jau bandyti įlipti į kokį kitą transportą, kad nusigauti iki centro... Man yra tekę ir ligoninėje atsidurti apalpus nuo stovėjimo perpildytame autobuse, įstrigusiame kamštyje ties Liepkalniu, ir išlipti pakeliui kad neapalpčiau.... Neabejoju, kad dauguma 71 mikroautobuso keleivių vėl persės į nuosavas mašinas, kas labai liūdina bendroje miesto perspektyvoje...

Mikroautobusuose pakabinti atsakingų miesto savivaldybės „veikėjų“ kontaktai, bet turint omeny jų „genialias“ idėjas, nemanau kad juos bent kiek sujaudintų pavienių žmogelių verkšlenimai. Be to, net neįsivaizduoju ką rašyti ar sakyti žmogui, kuriam į visai tai nusisjaut ir kuriam „dubliuojasi“ maršrutai, kada iš Salininkų tik geriausiu atveju kas pusvalandį galima nuvažiuoti autobusu iki stoties... Todėl kreipiuosi į Jus su viltimi, kad gal pavyktų suorganizuoti kažkokį susitikimą su atsakingais asmenimis ir gal kažkas ne taip emocingai kaip aš o labiau argumentuotai ar kaip kitaip paveiktų juos... Gal kokia vieša nuomonė vis tik būtų labiau paveiki ir į ją negalima būtų numoti ranka?

Mielai prisidėčiau, jei tik žinočiau kaip.

 

Iš anksto dėkoju

Pagarbiai - Aurelija

2011 spalio 3 d.

 Vilniuje nebeliks populiarių mikroautobusų maršrutų   

Nuo kitų metų sostinėje neliks keleto populiariausių mikroautobusų maršrutų.

Apie tai vežėjai informuoja pranešimais ant mikroautobusų langų. O valdininkai aiškina, kad maršrutai ne naikinami, o tik koreguojami.

„Dėl mums nežinomų priežasčių Vilniaus savivaldybės sprendimu nuo 2012 m. sausio 1 d. naikinamas šis maršrutas“, – toks skelbimas, parašytas didelėmis ryškiomis raidėmis, kabo 71-o maršruto mikroautobusuose.

Šalia pateikiami ir atsakingų savivaldybės darbuotojų bei politikų kontaktai, kad nepatenkinti keleiviai tiesiai jiems galėtų pareikšti savo nuomonę.

„Tiesiog informuojame keleivius, kad jie žinotų, kad tam ruoštųsi, planuotųsi, kaip jie važinės, kai neliks šių maršrutų“, – paklaustas apie šį raštą, sakė maršrutinių taksi bendrovės „Transrevis“ direktorius Vladas Dapkus.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. šeši įmonės „Transrevis“ maršrutai (1, 2, 4, 5, 62, 71 ) nebus pratęsiami – tokio rašto iš savivaldybės bendrovė sulaukė rugsėjo pradžioje.

„Visų pirma niekas mikroautobusų Vilniaus mieste nenaikina. Tiesiog yra peržiūrimi mikroautobusų maršrutai, kad jie nedubliuotų miesto transporto maršrutų“, – dėl ko bus panaikinti šeši įmonės „Transrevis“ ir dar keturių įmonių mikroautobusų maršrutai, portalui diena.lt aiškino savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Paklaustas, ar tokiu atveju atsiras alternatyva buvusiems maršrutams, departamento direktorius trumpai atsakė: „Alternatyva visada yra – miesto transportas.“

Pasak portalo, Vilniaus valdžia, uždraudusi mieste maršrutiniusksi, tikisi, kad daugiau keleivių pradės važinėti savivaldybės įmonių viešuoju transportu. Tai neva padėtų savivaldybei sumažinti savo ir bendrovių skolą.