SALININKAI 2012

Gruodis

Prieš Kalėdas Salininkuose, Katros ir Dusinėnų gatvių sankirtoje, įrengtas naujas informacinis stendas su autonominiu apšvietimu

GRUODŽIO 19 D. SALININKUOSE ĮŽIEBTA KALĖDINĖ EGLUTĖ

SALININKUOSE ATIDARYTA NAUJA PARDUOTUVĖ

  Gruodžio 18 d. Salininkuose, Pupinės g. 5, atidaryta nauja parduotuvė prekiaujanti žaislais, suvenyrais, kosmetika, galanterija, indais ir kitomis prekėmis.

VILNIAUS VISŲ ŠVENTŲJŲ BAŽNYČIOJE ŠV. MIŠIOS UŽ SALININKŲ GIMNAZIJĄ

  Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje gruodžio 15 d. 18 val., buvo aukojamos šv. Mišios už Salininkų gimnaziją. Jau trečią kartą mokytojos Laimos Žilionienės vadovaujamas choras kvietė mokytojus, mokinius ir jų tėvelius į mišias.

Spalis

Į SALININKUS ATKELIAVO PIRMASIS SNIEGAS

  Penktadienį (spalio 26 d.) į Salininkus atkeliavo pirmasis sniegas. Dažną nubudusį iš ryto pro langą pasitiko apsnigto kiemo ar medžių vaizdas.

Spalio mėnuo nėra per ankstyvas metas sniegui, tačiau tai dar nereiškia, kad ateina tikroji žiema ir nuo šiol matysime tik užpustytus laukus.

Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė priminė, jog Vilniuje pirmasis sniegas dažniausiai iškrenta spalio pabaigoje - lapkričio pradžioje.

„Jeigu sniegas netirptų ir stovėtų kelias savaites – tada tikrai nustebintų, - kalbėjo meteorologė. - Žmones greičiausiai nustebino tas ryškus kontrastas – praeitą savaitgalį pas mus dar buvo vos ne vasara. Temperatūra kilo iki 18-os laipsnių, buvo labai gražu ir saulėta. O čia vos po kelių dienų atėjo „žiema“. Tačiau buvo ir ruduo, prisiminkime – spalį daugiausia laikėsi žemesnės temperatūros.“

 

 

AR ŽINOTE, KAD SALININKUOSE YRA BIBLIOTEKA?

 Tame pačiame pastate, kur įsikūręs Salininkų pašto skyrius (Pupinės g. 7), antrame aukšte yra Salininkų biblioteka. Dėja, patekti į biblioteka, gan sudėtinga. Laiptinės durys - su kodiniu užraktu. Tad tenka laukti, kol atsitiktinis šio namo gyventojas pravers duris.  

 Nežiūrint į tai, kviečiame knygų mylėtojus apsilankyti Salininkų bibliotekoje.

 

Salininkų biblioteka:

Pupinės g. 7, LT-2017 Salininkai; Tel.(8 5) 232 4073

Darbo laikas: 11-19 val. šeštadienis, sekmadienis – poilsio dienos

Rugsėjis

Šventė „Pasitikime rudenį Salininkuose - 2012"

http://www.vapgv.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=198%3Arudens-vent-salininkuose&Itemid=13

Atnaujinta 2012 Rugsėjis 10, Pirmadienis 13:37

  2012 m. rugsėjo 8 dieną Salininkuose šurmuliavo šventė „Pasitikime rudenį Salininkuose - 2012". Rudens šventę atidarė salininkiečių, šventės dalyvių ir svečių eisena Salininkų centrinėmis gatvėmis. Visą dieną vyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Salininkų bendruomenės asociacijos, VO „Gelbėkit vaikus" Salininkų vaikų dienos centro „Šaltinis" parodomosios ir edukacinės programos. Koncertinėje – meninėje programoje dalyvavo Salininkų bendruomenės ir svečių ansambliai, kolektyvai, grupės. Per šventės atidarymo ceremoniją sveikinimo žodį tarė ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Evaldas Tamašauskas. 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai šventės dalyviams surengė pasirodymą, kurio metu pademonstravo lengvojo automobilio gesinimą aukšto slėgio ir impulsiniu švirkštais. Kitą automobilį ugniagesiai karpė, gelbėdami tariamai sužeistą žmogų bei demonstruodami darbą su hidrauline gelbėjimo įranga. Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai vidaus tarnybos majoras Albertas Andrijauskas ir vidaus tarnybos kapitonas Rimas Girdzijauskas Krašto apsaugos pareigūnų įrengtoje palapinėje konsultavo Salininkų gyventojus gaisrinės saugos klausimais, supažindino su saugaus elgesio su ugnimi pagrindais, gaisrų priežastimis. Demonstravo filmus ir dalino lankstinukus bei plakatus gaisrinės saugos tematika.

„PASITIKIME RUDENĮ SALININKUOSE 2012“ ŠVENTĖS AKIMIRKOS

2012 m. rugsėjo 8 d. (šeštadienį) Salininkuose vyko tradicinė šventė „Pasitikime rudenį Salininkuose“, kurią organizavo Salininkų bendruomenės asociacija.

PROGRAMA

9.00–17.00 val. Rudens gėrybių, dekoratyvinių augalų, sodinukų ir amatų mugė;

12.30–13.30 val. Salininkiečių, šventės dalyvių ir svečių eisena Salininkų centrinėmis gatvėmis. „Bendruomenės sodo“ įkūrimo ceremonija;

13.30–17.30 val. Parodomosios ir edukacinės programos - Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba; Salininkų bendruomenės asociacija; VO „Gelbėkit vaikus“ Salininkų vaikų dienos centras „Šaltinis“;

13.30–14.30 val. Netradicinio sporto varžybos;

15.00 val. Šventės atidarymas, koncertinė – meninė programa. Dalyvauja: Moterų choras „EGLĖ“, Vilniaus miesto senosios muzikos ir šokio teatras PUELLI VILNENSIS, Vilniaus Salininkų gimnazijos ir Salininkų lopšelio - darželio auklėtiniai, Ansambliai: Naujininkų „Bočiai“, „Igrai Bajan“, B. Jonušo muzikos mokykla, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Teatro studija „Blukis“, LNK muzikinio šou „Muzikos akademija“ nugalėtojas RUSLANAS KIRILKINAS ir kt

18.00 val. mėgėjiškas kilimas oro balionu (esant palankiom oro sąlygom);

21.00 val. Šventės uždarymas, fejerverkai.

2012 METŲ SALININKAI

  

ĮRENGTOS NAUJOS VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĖS

 

Rugpjūčio 14 d., šalia Salininkų g. ir Gervėbalės g. sankirtos esančioje pievoje pradėjo triūsti darbininkai – statoma vaikų žaidimų aikštelė. Darbus planuojama baigti rugsėjo 1 dieną.

 

Rugpjūtis

SALININKUOSE STATOMA VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ

Liepa

SODŲ KAINOS MAŽĖJA

Prieš įvažiuojant į Salininkus nuo Lydos plento pusės, autobusų stotelė „Pervaža“,o nuo Eišiškių plento pusės, elektros pastotė papuoštos graffiti su FK SALININKAI emblema.

Birželis

 

ĮVAŽIAVIMAI Į SALININKUS PAPUOŠTI GRAFFITI SU FK SALININKAI EMBLEMA 

 

Šiuo metu vidutinė parduodamo sodo kaina sostinėje siekia 144 tūkst. litų, nors prieš metus tokiu pačiu laikotarpiu buvo 172 tūkst. litų. Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas, teigia, kad Vilniaus mieste daugiausiai sodai atpigo Salininkuose, Pavilnyje ir Balsiuose.

„Per metus Salininkuose vidutinė parduodamų sodų kaina sumažėjo iki 121 tūkst. litų, o anksčiau siekė 140 tūkst. litų, Pavilnyje – iki 175 tūkst. litų, nors prieš metus buvo 200 tūkst. litų. Pastebima, kad sodai atpigo ir Antakalnyje bei Grigiškėse. Kainų mažėjimas fiksuojamas jau keletą metų iš eilės, nes ekonominio pakilimo laikotarpiu kolektyviniai sodai, kaip ir visi nekilnojamojo turto objektai, buvo dirbtinai pabrangę“. – pasakojo E. Narbuntovičius.

 

SALININKUOSE SUDEGĖ BUVUSI ALUDĖ

Birželio 28 dienos vėlų vakarą, Salininkų g. 131 pastebėtas gaisras. Atvykus gaisrininkams, atvira liepsna degė metalinis statybinis vagonėlis apkaltas mediena. Sudegė 5 m² stogo ir apdegė vidus. Apie 90-tų metų vidurį perdarytame statybiniame vagonėlyje buvo įrengta aludė. Alaus išparduotuvė kelis kartus buvo uždaroma ir vėl atidaroma. Prieš ketvertą metų vietoj aludės buvo įrengta mėsos parduotuvė, kuri po kelių mėnesių užsidarė.

Gegužė

MUGĖS „SALININKŲ PAVASARIS - 2012“ AKIMIRKOS

Gegužės 5 dieną, Salininkuose vyko tradicinė sodo ir dekoratyvinių augalų, ūkininkų, amatininkų ir tautodailininkų mugė.

 

Balandis

KARŠČIO REKORDAI  

 

Praėjusį savaitgalį nuo Šiaurės Afrikos plūstelėjęs atogrąžų kilmės karšto oro srautas Lietuvoje oro temperatūrą pakėlė iki rekordinės. Pirmasis balandžio 27-ą dieną iki šiol registruotos aukščiausios temperatūros rekordą „sumušė“ šiaurės rytinis Lietuvos regionas – kai kuriose meteorologijos stotyse (toliau – MS) fiksuota artima 25 °C temperatūra (žiūr. lentelę). Šeštadienį ir sekmadienį stipri pietvakarių pernaša į mūsų bei kaimyninių šalių teritorijas atnešė jau net ir vasarą nedažnai pasitaikančius karščius. Balandžio 28 d. (šeštadienį) septyniose MS fiksuotas teigiamas 0,2–2,9°, o Vilniuje net 3,1° temperatūros nuokrypis nuo iki šiol išmatuotos aukščiausios tą dieną. Karščiausia buvo Varėnoje 29,8 °C. Balandžio 29 d. ir vėl karščiausia buvo pietiniuose bei rytiniuose rajonuose, kur aukščiausios temperatūros nuokrypis svyravo tarp 0,9–2,8°, ir šį kartą didžiausią karštį užregistravo Varėnos MS – 29,9 °C. Pabrėžtina, kad šį savaitgalį net penkiose MS viršyti absoliutūs balandžio mėnesio temperatūros maksimumai: Dūkšte, Kybartuose, Varėnoje, Trakų Vokėje bei Vilniaus oro uoste.

CAMS - Centrinės aviacijos meteorologijos stotis

 

BALANDŽIO 21 D. SALININKUOSE SĖKMINGAI PRAĖJO AKCIJA „DAROM 2012“

 

 

Vasaris

ŠVENTĖS „ŽIEMOS SMAGUMAI“ AKIMIRKOS

Žiema pokštauja, bet „SNAIGĖS“ entuziastai nepasiduoda. Vasario 25 d., Salininkuose 6 km maršrutą įveikė 106 dalyviai.

 

Sausis

ATSARGIAI - SALININKUOSE VARVEKLIAI!