2011 10 29

Sėkmės (ne)palydėti

Troja parodė charakterį. Atsidūrę ties prarajos riba, trojėnai susikaupė paskutinėms dvejoms varžyboms ir pelnė taip reikiamus taškus. Akivaizdu, jog ši komanda B divizione likti norėjo. Tačiau, jei praeitame ture Reaktorius buvo tikrai lengvai gliaudomas riešutėlis, tai dėl bronzos medalių įnirtingai kovęsi Salininkai buvo tikrai stipresnis varžovas. Tačiau net ir įspūdinga šešių iš eilės salininkiečių pergalių serija nė kiek negasdino Trojos, kuri jau nuo pirmųjų minučių pradėjo demonstruoti tą futbolą, kurį ji ir moka žaisti. Salininkai kiek atsitraukė į gynybą ir bandė apsiginti nuo šeimininkų pirmųjų atakų. Panašu, jog tam tikrą įtaką padarė ir Salininkams kiek neįprastai didelė (lyginant su jų pačių „namų“) Dilgynės aikštė. Visgi, pirmąsias atakas pavyko salininkiečiams atmušti, ir po truputį jau jie pradeda grasinti šeimininkų vartams. Tarsi salininkiečiai prisimena, jog jiems šis mačas ne ką mažiau svarbus nei trojėnams. Todėl nuo kėlinio vidurio Salininkų atakos ritasi link Trojos vartų. Ypatingai pavojingos atakos kuriamos kraštais. Po vieno atpuolio dešiniuoju kraštu J.Račko po skerso kiek netiksliai smūgiuoja iš 11 metrų. Kova vyksta kiekviename aikštės centimetre, be kompromisų, todėl nieko stebėtino, jog po vienos iš dvikovų K.Kudrešovas patiria beveik nokdauną ir palieka aikštę. Ir nors kova pakankamai gyva, tačiau pirmajame kėlinyje kažko ypatingai svarbaus nenutinka, ir po pirmojo kėlinio teisėjas fiksuoja lygiasias – 0:0. Akivaizdu, jog Salininkams, norint vis dar nepaleisti svajonės apie trečiąją vietą, reikalinga tik pergalė, todėl būtent svečiai nuo antrojo kėlinio pradžios tarsi apsigyvena Trojos aikštės pusėje. Trojėnai, tuo tarpu, beveik visą kėlinį gaudo svečius ant kontrų. Salininkiečiai ir toliau pagrindinai atakuoja kraštais, kur siautėja T.Skinder, V.J.Stakutis ir M.Rimašius. Tačiau kuriamos pusprogės niekaip nevirsta įvarčiais. O Trojos vienoje pirmųjų antrame kėlinyje atakų iki varžovų baudos aikštelės yra griaunamas jų puolėjas ir A.Pipiras skiria 11 mbaudinį į svečių vartus. Prie atžymos stoja Carlos Helenio Ponce Barroso, ir ramiai bei užtikrintai siunčia kamuolį į vieną pusę, o Salininkų vartininkas griūna į kitą. 1:0 Troja priekyje. Visgi šis įvartis neišmuša salininkiečių iš ritmo. Atvirkščiai, jie sukaupia visas savo jėgas ir su dar didesne energija spaudžia trojėnus prie jų vartų. Jau bene kitoje atakoje puikią progą turi T.Skinderis, tačiau jo smūgis iš labai arti skrieja kiek virš vartų... Po kelių atakų Troja, surinkusi į varžybas vos ne vos 11 žaidėjų, lieka mažumoje – trauma... Troja ginasi ir bando numušinėti kamuolius toliau nuo savo vartų. Vienas toks atmušimas gaunasi visai nebloga „žvake“, dėl kurios aikštės centre puikiai sukovoja Trojos saugeliai, ir kamuolys numetamas galva į priekį. Į priekį kerta D.Muižys, salininkiečiai daro nuošalę, tačiau teisėjo švilpukas tyli, ir Darius ramiai permeta kamuolį per iš vartų išbėgusį svečių vartų sargą. Jau 2:0 ir Salininkų šansai sumažėja iki minimumo, nes laiko telikę 10 minučių... Didelė pagarba Salininkams, kurie iki pat pabaigos taip ir nenuleido rankų. Ir vienoje atakų už žaidimą ranka savo baudos aikštelėje skiriamas 11 m baudinys jau į šeimininkų vartus. Atgija viltis svečiams. Prie kamuolio stoja T.Sobieskis. Vartininkas atspėja kamuolio skriejimo kryptį, tačiau net ir jo nuoširdus šuolis negelbėja Trojos. O gelbėja virpstas. Kamuolys atšoka į aikštę. Per likusias minutes Salininkai surengė šeimininkų vartų apgultį, bet sėkmingai ir drausmingai atsigynusi Troja iškovoja labai ir labai svarbią pergalę 2:0, ir po šio mačo jau nesirūpina likusių rungtynių baigtimis, o ramia sąžine pradeda ruoštis kitų metų kovoms B divizione. Salininkai, tuo tarpu, po ilgos pergalės pagaliau pralaimėję, viltis iškovoti kažkokios spalvos medalius atideda kitam sezonui. Rungtynes stebėję nepriklausomi ir nešališki žiūrovai buvo vienos nuomonės – tai buvo tiesiog ne Salininkų diena... Net nedrįstu rašyti, jog kaip debiutantams ketvirta vieta – labai geras pasiekimas. Visgi, įspūdinga serija liko be apdovanojimo. Gal kiek ir neteisinga...